Společnost Cindrigo Holdings Ltd se sídlem v Londýně, zaměřená na obnovitelné zdroje energie, oznámila další rozšíření svého evropského portfolia prostřednictvím uzavření závazné dohody o akvizici tří nových projektů geotermální energie v Německu. Tyto projekty, které se nacházejí v geotermální oblasti Hornorýnského údolí, představují strategický vstup firmy do jednoho z nejslibnějších geotermálních trhů v Evropě.
Cindrigo podepsala závaznou dohodu se společností Zukunft Geowärme GmbH (ZGW), německým vývojářem geotermálních projektů, o získání většinového podílu ve třech geotermálních projektech. Projekty, umístěné v Hornorýnském údolí, mají počáteční cíl přibližně 90 MW (asi 30 MW každý) a kombinovaný cílový instalovaný potenciál přesahující 400 MW, což zahrnuje výrobu především tepla, ale i elektřiny.
Německo má jedním z nejpokročilejších a nejziskovějších geotermálních trhů na světě, který se vyznačuje silnou politickou podporou, dobře vyvinutou právní strukturou. Německý zákon o obnovitelných zdrojích energie (EEG) nabízí stabilní a transparentní podpůrný režim pro výrobu elektřiny z geotermálních zdrojů s výkupní tarifem pro geotermální energii 0,25 €/kWh po dobu 20 let. Kromě toho je k dispozici německé federální financování v rámci programu „Bundesförderung für effiziente Wärmenetze“ (BEW), dotace na geotermální vytápění čtvrtí, která pokrývá až 40 % investičních nákladů na zařízení pro výrobu tepla.
Příznivé finanční a obchodní prostředí země spolu s rozsáhlým průmyslovým ekosystémem a osvědčenou podporou a historií vývoje geotermálních projektů činí Německo atraktivní destinací pro investory a vývojáře.
Lars Guldstrand, generální ředitel společnosti Cindrigo, prohlásil: „Německo, největší evropská ekonomika, se zavázalo k čisté energii, zejména geotermální. Náš strategický vstup do Německa je v souladu s naším zaměřením na evropské projekty obnovitelné energie v nízkorizikových a stabilních jurisdikcích s dobře zavedenou správou, čímž posilujeme naše současné operace. S nedávnou akvizicí již postaveného kombinovaného výrobního zařízení o výkonu 110 MW ve Finsku a tímto přírůstkem v Německu dosáhneme 200 MW pod smlouvou jako pevné platformy pro další expanzi.“
Do podobných geotermálních projektů společnost nyní investuje i v Chorvatsku.